| Adrian022 a întrebat:

imi puteti spune simptomele alergiei la praf? cand sunt in casa stranut de 10 ori continuu, dupa daca tusesc o data tusesc de 10 ori consecutiv,si parca si respir greu,stiu ca e ciudat dar parca imi vine sa ma scarpin in ureche cam acolo unde se pune cercelul un pic mai sus, si parca ma gadila ceva in zona plamanului. Funda happy daca stiti ce poate fii, ziceti-mi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Larissa008 a răspuns:

-Strănutul
-Rinoreea
-Lăcrimarea ochilor, înroşirea acestora şi persistenţa senzaţiei de mâncărime
-Congestia nazală
-Senzaţie de mâncărime în zona nasului a gâtului şi a boltei palatine
-Tuse
-Presiune şi durere facială
-Trezirea frecventă în timpul nopţii
-Cearcăne albăstrui sub ochi

~~Semnele alergiei la praf în cazul unei persoane care suferă de astm pot fi:

-Dificultate în respiraţie
-Durere la nivelul pieptului
-Şuierat la eliminarea aerului din plămâni
-Dereglări ale somnului, provocate de respiraţia precipitată şi întreruptă, tuse şi respiraţia şuierată din timpul nopţii
-Criză de tuse agravată de existenţa unui virus respirator în organism

*Sper să te ajute cât de cât. Dar totuşi ar fi bine să consulţi un medic, s-ar putea să nu fie doar alergie la praf. Fundă?