| Otto2014 a întrebat:

Am avut pneumonie acum 2 ani,dar am tratat-o,daca fac efort fizic,respir greu,e astm,sau e pneumonie? Mentionez ca patesc doar de la efort fizic, doar o data la un an sau 2 incep sa respir greu fara motiv, si tusesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic, posibil sa fi facut astma sau sa nu se fi vindecat pneumonia. Respiratia greoaie nu este normala!

Te poate pune pe picioare mega dozele de vitamina C, cate 10-15 grame pe zi, luate timp de 3-6 luni, zilnic!
Vitamina C se ia cate 2-3 grame la fiecare 3 ore. Daca iei 5 grame odata poti sa faci diaree, dar stai linistit ca vei avea doar 1 singur scaun si atat. Continua cu 2-3 grame la fiecare 3 ore pentru minim 3 luni si te vei vindeca complet.

| Idkidk a răspuns:

Şi eu am pneumonie acum. Nu se ştie, posibil să fi rămas sensibil, mai bine mergi la medicul de familie!

| RainbowColorsDIY a răspuns:

Eu am astm bronsic. De fiecare data cand rad, alerg sau ma obosesc in orice alt mod, ma inrosesc si tusesc tare, respir greu. Mai bine ai merge la doctor din timp sa nu se agraveze situatia

| Otto2014 explică (pentru RainbowColorsDIY):

Si eu dupa ce alerg tusesc si respir greu, la ras, nu e chiar asa, dar patesc, daca rad mai tare.