| Avd a întrebat:

nu stiu de ce la varsta de 19 ani am observat ca mi se albeste parul si barba cateva fire la inceput, da e din ce mai rau, ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 29mai a răspuns:

Fumatul poate accelera grizonarea parului, iar gradatia timpurie a nuantei parului este, in unele cazuri, semnul declansarii unor boli autoimunde, afectiuni ale glandei tiroide sau boli cardiace.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii mostenire de familie!
Intreba-ti tatal si mama, la ce varsta au avut primele fire de par alb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stres, moștenire genetică și ce o mai zis utilizatorul de sus