| LawlietL886 a întrebat:

Am o problemă. Am 15 ani și am observat că a început să-mi cadă părul. Câteva fire. De ce?

11 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cateva fire iti cadeau mereu. Ai scris bine acolo ca doar "acum ai observat". Nu e nimic pentru care sa-ti faci griji.

| vocea a răspuns:

Parul cade in fiecare zi.
Ceea mai mare cauza a pierderii parului in afara de ceea genetica este stresul sa stii.

| VibeTrix a răspuns:

Pai e normal cred. eu am 14 ani si imi cade extrem de mult par din cap. Poti sa incerci tratamente...eu am incercat dar niciunul nu mi-a mers. (In fine, sunt fata)winking

| 393Dan a răspuns:

Te piepteni des x]

| DamianTPU a răspuns:

E firesc sa cada parul. In jur de 100 de fire de par cad zilnic.
Asta daca nu fumezi. Da fumezi, cred ca am gasit o explicatie rolling on the floor

| Aly112233 a răspuns:

Este din cauza stresului cu siguranta. Daca nu, din cauza lipsei de calciu. Nu este grav

| Emmy567 a răspuns:

Posibil de la stres

| RMihai15 a răspuns:

E normal deoarece la pubertate apar diferite dereglari ale organismului. Nu te stresa, dupa ce isi revine organismul nu o sa mai ai probleme.

| Biz_Adi_2000 a răspuns:

1.Daca ai gena de chelie in familie atunci acesta e doar inceputul. Dar cheliea nu se observa numai cand ti-a cazut deja jumate.
2.Se poate sa ai parul mai fragil si sa folosesti un sampon prea tare. Duritatea samponului depinde de pH-ul acestuia.

| Drăgan_Cătălina_2001 a răspuns:

Heiii!
Poti folosii ulei de ricin. happy Ajuta la caderea parului. Iti dai intr-o seara, si stai cu el pana dimineata, si dupa te speli. La mine a mers, creste si parul repede.