| bvkeny a întrebat:

Painea prajita cu unt de arahide ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, foarte mult!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Untul de arahide are extrem de multe calorii... multe multe

| Crackman a răspuns:

Da tu de ce crezi ca americani sunt grasi? consuma untul minune din alunewinking care se depune.

| peperonies a răspuns:

Da. painea ingrasa.

| N0xEterniS a răspuns:

Da. Painea normala prajita contine in jur de 75 calorii, pe cand 2 linguri de unt de arahide contine in jur de 180 calorii, deci ai avea in total aproximativ 255 calorii ceea ce este considerat un pic cam mult pentru un 'snack'.
Dar daca faci sport, te vei mentine fara probleme.

sursa - > http://www.livestrong.com/......ut-butter/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Ivy86 a răspuns:

Nu dacă mânci o felie de pofta.
Plus ca multi considera untul de arahide hrănitor (în cantități moderate).