| Dankent a întrebat:

Recent a inceput sa ma doara spatele in zona soldului, mai exact soldul drept. Preciez faptul ca stau foarte mult la calculator si ca nu stau mereu in pozitii favorabile coloanei mele pe langa faptul ca mai stau si la scoala pe scaun.
Vreau sa stiu daca durerea de sold poate proveni si daca te trage curentul, pe mine ma doare soldul drept, doar cel drept.
Imi e frica sa nu cumva sa am apendicele inflamat.A inceput sa ma doara si mai tare dupa ce am inceput sa ma gandesc la faptul ca s-ar putea sa am apendicita si intr-un fel mi-am agravat putin starea, am intrat putin in panica.
Acum nu prea imi mai dau seama daca ma doare spatele mai tare sau daca ma doare partea abdominala, in fata.
Exista pastile sau creme pentru amelioralea apendicului? Daca tratez la timp? SAu se rezolva doar cu operatie?
Inca ceva, nu am fost la toaleta astazi, poate sa fie si din aceasta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic, el te va consulta, aici nu sunt doctori pe TPU.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că te trage curentul este legendă urbană, superstiție. Unguent pentru apendice nu este. Duperea de apendice este ascuțită, nu o poți confunda cu altceva.

| aimullah123 a răspuns:

Daca ai apendicita te doare de suni la salvare deci sigur ti-ai da seama. Durerea creste in intensitate de la ora la ora. Vomiti de mai multe ori, Te faci galben la fata si te chinui cand mergi. Nu poti merge normal.
Daca te doare abdomenul in dreapta poate fi altceva. Poate esti doar constipat. Spatele poate te doare de reumatism. Orice ar fi nu mai citit tu de pe net. Ca gasesti fel si fel de articole pe net si te sperii. Pentru ca unele afectiuni se aseamana si astfel tu poti scrie pe net "Cauze constipatie" si scrie acolo cancer si te sperii, intrii in panica si tu de fapt esti constipat de la stres.
E nasol sa fii ipohondru.