| Shadow991187 a întrebat:

Recent imi făceam temele cu un coleg si am reuşit să înghit cerculețul ala de la capacul pixului. Credeam ca obiectul a mers pe tubul digestiv dar mi-am dat seama ca a ramas blocat in faringe şi ma cam enervează.Am încercat sa beau apă să meargă în jos dar nici un rezultat.Menționez că după accidentul petrecut nu am nici o problemă cu respirația.Va rog dați-mi
soluții

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Mergi la spital la urgențe și spune-le problema, să ți-l extragă un medic până nu te trezești cu vreo infecție pe acolo sau ajunge mai știu eu pe unde. Serios, intervenția ar trebui să fie foarte simplă și te va scuti de viitoarele neplăceri.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Fugi urgent la spital... NU e de gluma!

| Shadow991187 explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Chestia aia e foarte mica faza e ca ma jeneaza

| Shadow991187 explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Chestia aia e foarte mica faza e ca ma jenează

| Shadow991187 explică (pentru HarukoMariusDaniel):

Chestia aia e foarte mică faza e ca ma jenează

| SuplimenteNutriline a răspuns:

Mergi la medic.