| Dav231 a întrebat:

De la o scara de la 1 la 10, cate sanse am sa fac infarct la 13 ani avand in vedere ca:
1. Aseara ma durea in piept.
2. In ultimele 2 zile simt o senzatie de oboseala.
3. Putin mai inainte siteam ca nu puteam respira cum trebuie.
Vreau sa va spun ca fac fotbal de la 7 ani, nu am probleme cu inima, am facut o electrocardiograma dar nu cred ca mai pot avea incredere in ea deoarece am facut-o acum un an, si nu am avut probleme cu inima ca am fost la medic acum 6 luni ( stiu, camm ult) si m-a consultat la inima si nu aveam nimic, si parca simt si putina durere in bratul stang. Si mor de frica, sunt singur acasa!
Ajutati ma sa ma calmez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LadyDee89 a răspuns:

Ti-am raspuns si la intrebarea cealalta! probabil trebuie sa te odihnesti mai mult, iar cand vine mama ta spune-i despre ce este vorba si mergeti la medic

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sansa sa faci infarct: sub 1.

Problema ta porneste de la ANTRENORUL tau:
Inainte de antrenamente si meciuri trebuie sa faci OBLIGATORIU antrenament de incalzire, minim 15-30 minute, iar pe timp de caldura mare (peste 30 grade) NU se fac nici antrenamente, nici meciuri, mai ales la soare!
Durerea din piept provine de la efort (alergare) sustinut, fara suficient lichid.
Inima nu doare.
Bratele te dor din cauza lipsei de suficienta gimnastica de incalzire (dinainte) si relaxare (de dupa) efort.

| Dav231 explică (pentru Bula):

Multumesc ca ai/ati raspuns desi am dat deja funda. La antrenamente am mers, m-am lasat acum 7-8 luni, am mers 3 ani, iar acum joc doar pe seara fotbal, si faceam incalzire, dar jucam cand mergeam pe calduri mari, multumesc de raspuns.

| xerxes1 a răspuns:

Ai gresit medicul.Nu la inima ai probleme.Ai nevoie de un psiholog.
Ai nevoie de atentie.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu faci infard

| tehno125482 a răspuns:

Medicul iti va explica totul mai bine ca noi cei de pe TPU pentru ca medicul e specialist dar noi nu.

| DixieP a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic pentru ca noi ne putem da doar cu parerea, insa ceva sigur nu iti putem spune. Multa sanatate!

| AlexAlexandru110 a răspuns:

Ia o gura de aer și plimba te des pe afara nu te mai stresa ca nu ai de ce