| Danny1212 a întrebat:

Rod unghiile destul de mult timp, am incercat ideea cu scociul, cea cu ardeiul iute, ce alt ceva mai stiti? Ajutati-ma va rog sa scap de acest obicei scarbos!~!~!~!~!~ sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vioricavio a răspuns:

Acest obicei e pe baza nervoasa. Am avut si eu acum multi ani problema asta. Dar am scapat in timp de el. Incearca sa ti mai eliberezi mintea de ganduri, de probleme, fi mai calm si in timp ai sa vezi ca va trece de la sine.

| Danny1212 explică (pentru vioricavio):

Fac asta de 12 ani.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa folosesti niste manusi pentru o perioada, poate vei reusi astfel.