| anonim_4396 a întrebat:

sa incep cu inceputul, ieri am vazut ceva fff scarbos iar dupa 30 de minute am luat cina, mai spre seara mi-a venit rau din cauza lucrului scarbos pe care l-am vazut, in dimineata asta pe la 5 mi-a venit sa vars(vomit) dar nu a facut-o, nustiu cum senzatia de greata mi-a trecut cu lamaie dar la pranz am mancat foarte putin si dintr-o cana de apa minerala si un bol de supa m-am balonat foarte tare(nici dimineata nu am mancat) si oricat de putin as manca ma simt mereu plin. PS( recent m-am apucat de o cura cu ceai verde si ghimbir proaspat, e cred ca de la ghimbir mi se trage balonarea, daca mai sunt persoane care au patit ceva asemanator cum v-ati tratat?) FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Walker a răspuns:

Eu zic în primul rând să renunţi la băuturile carbogazoase.
Iar despre ghimbir..nu este pentru toată lumea. Eu am fost nevoit să iau când am avut helicobacter pylori şi nu puteam să înghit decât foarte puţin. Dacă simţi că nu îţi prieşte, adică nu te simţi bine cu el, nu mai lua. Încearcă să nu te mai gandeşti la acea chestie şi fă nişte sport, te va ajuta.

| Vi003 a răspuns:

Ti-ai dat fierea peste cap. Un ceai de galbenele (cu/fara miere si lamaie), te aduce pe linia de plutire. Nu amana o ecografie a fierii, poate e nevoie de tratament. Sanatate!

| WarriorCat a răspuns:

Apa minerala si supa NU este recomandata.
Poate de la aceasta combinatie te simti balonata.

| uhegartfea234 a răspuns:

E naspa. trebuie cumva sa uiti de chestia scarboasa. va trece cu timpul. dormi mult