| Alexandruuu88 a întrebat:

Săptămâna aceasta luni am fost la spitalul militar sa îmi fac analizele pentru armata, toate bine mai putin colesterolul si trigliceridele (280...217)Doamna doctor m-a declarat inapt si mi-a zis ca sa țin regim pana saptamana viitoare luni, sa vin sa le repet. Întrebarea mea e: pot sa scada vreo 30-40 de procente intr-o saptamana? Rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu ai o dislipidemie primara(genetica) ci una secundara care se datoreste stilului de viata, poti spera sa scada nivelul colesterolului si trigliceridelor in urma unui regim alimentar foarte strict( legume, fructe, peste, pui, lactate cu 0, 1% grasime)