| Bogdanღ a întrebat:

Scuze de categorie dar nu stiu unde sa o pun. De cateva ore a inceput sa ma doara umarul stang foarte tare, azi am fost la bazin si am inotat foarte mult, s`ar putea aia sa fie cauza? Daca stiti cumva cum sa fac sa nu ma mai doara, va rog ziceti`mi... fundahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DLeonard a răspuns:

Probabil ai facut o intindere. Daca te doare foarte rau ia un calmant si asteapta sa se vindece de la sine. Totusi, ar trebui sa iti cumperi si un unguent antinflamator pentru orice eventualitate.

| Bogdanღ explică (pentru DLeonard):

Mersi mult, am incercat varianta ta si a dat roade, nu ma mai doare tongue

2 răspunsuri:
| LostInBubble a răspuns:

Poate ai inflamatie articulara. Poti cere la farmacie Ketoprofenu (unguent) sau Flamexin (tablete), si poti lua calmante (Ibuprofen/ Acetaminofen).
Nu manca sarat in timpul acesta. happy