| JockerStoica a întrebat:

Se poate afla ca iei antidepresive, proteine sau creatina la analizele de sange? Pot depista analizele de sange aceste lucruri?
As vrea sa raspunda cineva care are cunostinte medicale si chiar stie. Multumesc.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Creatina și proteine in niciun caz, numai dacă ceri tu sa ti se facă analize pentru așa ceva, cele uzuale conțin doar analize care intr-adevăr sunt relevante nu proteine și alte prostii laughing
Antidepresive nu.
Însă antidepresivele se iau numai cu rețeta și asta o sa scrie și in fisa ta medicală, ca ai fost la psihiatru și ti-a prescris antidepresive după ce te-a diagnosticat cu depresie. Deci dacă ajungi sa iei amtidepresive, cu siguranța vor afla și alții.

| JockerStoica explică (pentru Bondarel99):

Dar la analizele uzuale de sange nu pot afla ca iei antidepresive sau proteine sau creatina nu?

| Bondarel99 a răspuns (pentru JockerStoica):

Nu

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu. La analize ceri ce doresti sa afli. Nutrientii si medicamentele nu sunt monitorizati, cel puțin nu în cazul specificat de tine.