| blablablaa123456789 a întrebat:

Spray-urile de nas desfunda nasul cateva ore doar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ShadedCanvas a răspuns:

Te-as sfatui sa folosesti asa ceva doar in cazul in care servetelele nu mai pot face fata(sau pur si simplu nu mai reusesti sa desfunzi nasul prin aceasta metoda). Aici depinde si de tipul picaturilor folosite; incearca ser-efedrinat de 0.5%(poti de 1% la adulti, doar sa nu ti se pare prea puternic)pentru a incerca evitarea dependentei.Fiecare 'model' are un anumit interval de eficienta; in mod normal, folosesti din nou la incheierea ciclului(pe scurt, cand ti se infunda din nou)

1 răspuns:
| Goddess23 a răspuns:

Spray-ul nazal se utilizeaza de 3 ori pe zi timp de 7 zile. Eficienta lui fiind de cateva ore pe zi.