| WolfSRain a întrebat:

Salut TPU
spuneti mi si mie ce as putea avea
Obosesc foarte repede desi nu sunt gras nu fumez mananc bine fac sport sunt tanar
de ceva timp obosesc din ce in ce mai repede si ma simt obosit.
Daca ies afara si bate un pic vantu ma doare capu la suprafata.
Nu stiu daca au legatura
Dar in 1saptamana trebuie sa dau probe fizice militare
unde nu sunt chiar usoare si daca alerg 50m sunt lesinat si tre sa alerg 3km in
13min deci nu stiu ce sa ma fac.la inceputul anului nu aveam probleme de genul.aler
Multumesc
nu stiu ce mi s a intamplat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| LiviuStefan a răspuns:

Cred ca depinde si de alimentatie. Intreaba un medic si nu lua in seama prea multe raspunsuri de pe TPU. Unele sunt puse la vrajeala doar ca sa faca puncte.

| DenisU360 a răspuns (pentru LiviuStefan):

Asta e parerea mea...la o varsta mica. Eu cred ca sunt prea excesivi 3 km de alergat.

| LiviuStefan a răspuns (pentru DenisU360):

Nu ma refeream la tine!

| UnNumeCaToateAltele a răspuns:

Pai te pot ajuta eu, sunt zile in care noi la fotbal alergam si 4-5 km. Fii atent, incearca sa te odihnesti mai mult si sa mananci, asta ar fi la ora 10 sa fi in pat si sa te trezesti de dimineata, si incearca cat mai mult sa faci efort fizic. happy Fugi cate putin, faci miscare non stop si asa corpul o sa se obisnuiasca.

| UnNumeCaToateAltele a răspuns:

Daca te doare capul, aici nu stiu ce sa zic. Mergi la un medic. Nu-mi dau seama de ce. poate nu poti face efort fizic mult, poate ai o problema ceva. consulta un medic.

| Sibeluca a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa consulti un medic decat sa ne dam noi cu parerea aici. Daca zici ca te doare capul de la vant, e posibil sa ai sinuzita. Si eu am avut. Consulta un medic neaparat! Bafta la probe smug

| DenisU360 a răspuns:

Pai tu esti normal. Adica e normal sa obosesti la 50 m....desi eu obosesc la vreo 10m. Esti OK doar ca mai trebuie sa mai lucrezi.

| WolfSRain explică (pentru DenisU360):

La inceputul anului nu aveam probleme de genul alergam 1km in 3 min