| Sergiuady98 a întrebat:

Sunt baiat, am aproape 17 ani si am sfarcurile umflate... si as vrea sa stiu de ce?, am vazut ca alti baieti nu le au asa..., acum cativa ani nici eu nu aveam asa de la varsta de 13 ani au inceput sa ma doara sfarcurile. si de atunci au inceput sa se umfle si sa imi ramana asa., chestia e ca. cand ma bag intr-o apa rece. sfarcurile mi se fac cum ar trebui sa fie la orice baiat. ma puteti ajuta va rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Hmm, pare cam ciudat, normal pe la varsta de 12-14 ani incepe pubertatea la baieti, si printre simptome sunt sfarcurile sensibile, se intaresc, se maresc si dor daca le atingi, insa nu dureaza mult, din cate tin minte la mine cred ca mi-a trecut dupa o luna parca. Spune-i mamei tale, poate e ceva mai grav, sa te duca la doctor.E posibil ca hormonii sa fie usor dereglati.

| Sergiuady98 explică (pentru EnvyU):

Hm... imi e rusine sa vorbesc despre asta cu mama mea. Nu stiu ce sa fac.

| EnvyU a răspuns (pentru Sergiuady98):

LoL e perfect normal. Eu am fost la nu stiu ce doctor si m-am dezbracat sa ma verifice aia la pl...sa vezi acolo rusine.
Daca stii engleza citeste aici, http://www.sw.org/HealthLibrary?page=Gynecomastia,%20Pediatric e aiurea ca ai stat atat fara sa spui nimic. Cand este vorba de corpul tau, indiferent ca iti apare o ciuperca pe pl, spune-le parintilor ca sa te duca la doctor ca nu e de joaca cu sanatatea

| CristinaDanciu a răspuns:

Probabil te-ai îngrăşat. Mulţi băieţi mai plinuţi sunt aşa.

| Sergiuady98 explică (pentru CristinaDanciu):

Am 1.80 si 55kg nu sunt deloc gras