| anonim_4396 a întrebat:

sunt din Baia Borsa si urmeaza sa nasc prin cezariana la Spitalul Judetean din Baia Mare si am cateva nelamuriri : ce trebuie sa am la mine(in afara de acte personale si haine). Ti se ofera hrana pentru nou nascut si mama? Cate zile te tine daca decurge bine cezariana? Daca sunt pe prenatal sunt anumite costuri? La externare mi se ofera transport pentru nou nascut si mama pana in localitatea de resedinta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Corina_Marinela_1967 a răspuns:

Lapte Nan 1, pampers, vata, 7 zile cu terapie intensiva cu tot si scos firele; esti asigurata, platesti CAS deci care-i problema? sau poate mergi la privat unde poti ajunge la 7000 lei o cezariana ( asta doar cu titlu inform.); nu esti urgenta deci ciu ciu salvare acasa; cam multe pretentii

| Darius2019 a răspuns (pentru Corina_Marinela_1967):

Trebuie duse si ceva hainute?