| pasareacenusie a întrebat:

..Sunt foarte speriat. am un pui de ciobanesc carpatin care are 6 luni.astazi nu a vrut sa manance dar i-am dat cateva bobite din pumn de la mine. Ideea este ca astazi l-am scos la plimbare si a mancat niste iarba care tocmai a fost erbicidata, De la ce poate fii aceasta reactia tinand cont ca nu mai e vioi si nu mai mananca? Va rog astept raspunsuri si solutii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Kirito21 a răspuns:

Mergi cat poti de repede la medicul veterinar. Exista si la caini la fel ca la oameni anumite boli ale copilariei ca sa le spunem asa, de aceea este bine sa mergi din timp cu el la veterinar. Eu am un ciobanesc bucovinean si am avut aceasta problema cu el cand a fost mic si a avut nevoie de perfuzii si injectii. Nu vreau sa te sperii dar trebuie sa stii cat de important este ca vizitele la veterinar sa fie facute in timp util.

| Foxy11 a răspuns:

Buna,am si eu aceiasi rasa de catelus doar ca al meu ieri a facut 2 ani, de multe ori nu vrea sa manance dar poate al tau sa intoxicat cu iarba, eu zic sa apelezi cat mai curand un medic veterinar.

| pasareacenusie explică (pentru Foxy11):

Azi iar a vomitat dupa ce am venit cu el de la veterinar