| VlaDtz99 a întrebat:

Sunt portar la o echipa de fotbal, am 13 ani.
Cand fac antrenamente sau sport si flexez repede sau incet genunchiul drept(calcaiele la sezuta) ma prinde ca un carcel si trebuie sa articulez usor piciorul inapoi si sa astept pana trece durerea.E ca un carcel scurt la genunchi care apare mereu..Am cazut o data de pe bicicleta pe genunchi, daca are legatura cu asta.Si, daca am noroc de un raspuns de la un portar, il rog sa'mi explice cum se face plonjonul pe coapsa(eu il faceam pe genunchi)FUNDA (ce am la genunchi si ce pot face sa scap de asta)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Vasybulan a răspuns:

Poate acea cazatura a afectat unul dintre ligamentele genunchiului. Cel mai bine e sa mergi la un ortoped, sa faci un RMN iar acesta iti va spune ce ai de facut. Numa bine si insanatosire grabnica.