| sebypetrescu921 a întrebat:

Salut TPU
Sunt pozitiv de covid( dar nu prezint simptome ), am anuntat dsp si urmeaza sa fiu sunat pentru ancheta.
Trebuie sa merg undeva la spital pentru analize sau sa raman in carantina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu ai simptome nu ai de ce sa mergi la spital.
Iti suni medicul de familie si iti spune el exact ce ai de facut.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te-a mincat undeva sa iti faci mizeria aia de test care da fake positive in 99% dintre cazuri...

| anonimg a răspuns:

Trebuie să faci testul: ori îl faci tu pe bani, ori ți-l face gratis cei de la 112.
Trebuie să rămâi acasă în carantină. Trebuie să iei legătura cu medicul de familie; acesta îți va recomanda niște medicamente care ajută organismul să lupte împotriva virusului (antibiotice, paracetamol; pentru că nu s-au inventat medicamente speciale împotriva covidului).

| Ejejkekendkd a răspuns:

O sa vina cei de la ambulantă dacă ești in carantina.Ar trebui sa suni la 112 chiar dacă o sa vina mai târziu.