| mariusene1 a întrebat:

Tocmai era sa ma sufoc inghitind din greseala o bomboana mare. Am reusit sa o inghit. Dar ce se poate intampla? Cum o voi elimina?
Va rog din suflet ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandruenache a răspuns:

Nu este nicio problema, ea va fi dizolvata si absorbita in stomac.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu se dizolva in stomac, ceea ce ma indoiesc, vei avea senzatia de sufocare si pe partea cealalta.

| Sonia822 a răspuns:

O sa faci un bebelus happy

| Sekim a răspuns:

Salut
Bomboana aia acum deja este deja imprastiata in sange probabil. A fost dizolvata in stomac. Nu ai de ce sa iti faci griji.

| mariusene1 explică (pentru Sekim):

Multumesc pentru raspuns! A fost de mare ajutor.