| anonim_4396 a întrebat:

Uneori, cand incerc sa urinez ( atunci cand nu am ce urina sau vezica e prea putin umplută) simt o durere la inceputul vezicii sau in anus, nu prea imi dau seama unde. Aveti vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti de trimitere unde trebuie.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil infectie urinara. Mergi la un consult medical general, eventual o proba de sange si urina sa se vada daca este o banala infectie urinara si in urma antibiogramei sa tis e prescrie antibioticul adecvat.
Daca este ceva mai grav, vei fii trimis la un urolog de catre medicul de familie.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am 14 ani. Pe la varsta asta ce ar putea fi?

| Ωmega a răspuns:

Mergi la urolog repede. In zona aceea poate fi prostata care te doare.