| claudiumarinescu a întrebat:

Salut TPU,va intreb mai ales pe voi care ati putut observa din experienta voastra personala, zaharul impiedica arderea grasimii sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Claudiu zaharul este folosit ca prima sursa de energie, este singura sursa de energie a creierului, numai blamati aiurea zaharul, vorbesc de zaharul din fructe, legume nu porcari umane, mai sanatoasa este sfecla sau mierea si multe legume, ce impiedica slabirea este faptul ca consumam mult, ieri am citit un gras cica consuma 1000 de cal cand el baga 4000 de cal, cica de ce nu slabeste, daca faci sport nu inseamna ca bagi in tine mii de calori, in 40 de HIT arzi 400 de cal = o shorme =1200 de cal, cum sa slabesti, multi la sala nu fac hit desi nici 400 de cal nu dau jos, conteaza ce mancam dar si calorile, eu spun din nou baga in tine 2 ciocolati in tine per zi vei vedea ca slabesti, repet doar acele 2 ciocolati, nu inca 3 shaorma, desigur ca nu recomand dulciurile, dau dependenta, sunt droguri, era un exemplu

daca iti pasa de sanatatea ta vezi mai multe aici https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/......%20sanatos

| mmtmx a răspuns:

Zaharul ingrasa daca nr caloriilor arse este mai mare decat nr caloriilor ingerate. Zaharul este sursa de energie in corp, dar nu arde grasimihappy