| anonim_4396 a întrebat:

vad ca toata lumea fumeaza, m-ar incanta sa-mi iau si eu un pachet de tigari si sa incerc sa fumez 1 max 3 tigari pe zi, asa de curiozitate sa vad cum e, sunt anumite riscuri doar pentru un pachet? Ca dupa aia ma las ca am vointa nu ca altii oh go on, si am vazut ca difera niste valori la fiecare marca de tigari kent marlboro pall mall etc..si alte firme...care ar fi cele mai bune?
EDIT:Rog sa nu raspunda impatimitii care spun ca fumatul te omoara si etc de nu au fumat niciodata... daca imi puteti da un sfat bine daca nu nu ma atacati cu din astea de gen faci cancer si etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ungureanu_Paul_1995 a răspuns:

Buna, eu ti-as recomanda sa incerci sa vezi cum este, macar de curiozitate. La inceput nu prea o sa poti fuma mai mult de 3 tigari pe zi. La un pachet sau doua nu are ce sa iti apara. Diversele firme si preturi difera din cauza cantitatii ce tutun si a concentratiei. La inceput este bine sa iti iei un Vogue sau ceva slim apoi sa incepi cu kent 4 daca iti place. Sper ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Sunt fumator... din pacate! sfatul meu este sa nu incerci sub nici o forma deoarece din 1-3 tigari se vor face cu timpul 1 pachet pe zi! si asta fara ca macar sa iti dai seama. poate ti se pare cool dar de fapt este aproape acelasi lucru cu drogul sau chiar alcoolismul deci nimic altceva decat sanatate distrusa si bani cheltuiti pe ceva de care te poti lipsi foarte bine!

| TOOL a răspuns:

Daca fumezi un pachet de tigari este echivalentul a sta o 3 luni de zile langa un fumator, cele mai bune tigari dupa parerea mea sunt kent si david off.

| Ghost963 a răspuns:

Pall mall

| Ghost963 a răspuns:

Pall mall sau Camel

| GlossyBabe a răspuns:

Sincer asa m-am apucat si eu de fumat, si deja de la 17 ani fumez, acum am 21 de ani si nu ma mai pot lasa! Fumez aproape un pachet pe zi si sincer nu zic ca imi pare rau, dar pana la urma e decizia ta! Pentru inceput ia-ti ceva tigari mai slabe, de ex Kent1 sau Kent4! Daca esti fata poti sa incerci Vogue sau Glamour! big grin tongue Fundita?

| negescusergiu a răspuns:

Salut V3lCr0 tigarile in cantitate excesiva dauneaza grav sanatatii adica 1-2 tigari la 2-3 zile nu strica daca nu ai ce face sfatul meu e sa nici sa nu te apuci pentru ca dupa aia tot tu tragi pe corpu tau... preferi sa ai plamani sanatosi sau plini de tutun nicotina si etc oricum pana la urma e treaba ta ce faci cu sanatatea ta