| anonim_4396 a întrebat:

vara trecuta am fost la doctor si am facut decalotarea fortata. totul bine si frumos pana azi, aseara mi-am facut dus si m-am spalat cu apa calda, iar azi cand am incercat sa decalotez penisul nu se mai dadea piele in apoi, am tras de ea pana la urma si am dat-o, dar acum cand incerc sa decalotez simt putina durere intr-o parte a penisului (partea stanga a "capului").
Putin ajutor? nu ma pot duce la doctor deoarece nu am spital aici. + ca ma mananca asa putin acolo (am intrat in pubertate)
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

De vara trecuta si pana acum nu ti-ai mai decalotat penisul de loc? De fiecare data cand te speli trebuie decalotat si spalat. Durerea o sa treaca pana maine-poimaine. Daca tine mai mult de 2 zile mergi la medic. Si de acum ai mai mare grija la igiena.
Sanatate!

| MyNameIsKLAUS a răspuns (pentru CuriousStuff):

Ba da, in fiecare saptamana imi decalotez penisul si il spal. acum cand l-am decalotat in stare "fleasca" nu m-a durut + ca am observat ca are o culoare spre maroniu. IDK aseara am spalat cu apa cam fierbinte poate m-am "fript"?

| CuriousStuff a răspuns (pentru MyNameIsKLAUS):

Putin probabil, daca apa era atat de fierbinte trebuia sa simti, nu puteai sa te speli cu ea. Incearca sa-l decalotezi si speli de cel putin 2 ori pe saptamana. Daca mai ai probleme e obligatorie o vizita le medic, dar eu as zice ca problema ta actuala e din cauza igienei, daca o sa ai o igiena mai atenta si tot o sa ai probleme mergi la medic.
Sanatate!