| Adrian_Anton_1996 a întrebat:

Voiam sa va intreb urmatorul lucru: daca imi pun cercel si trebuie sa il scot in timpul anumitor intervale orare, chiar din ziua in care mi-am facut gaura se poate intampla ceva? Gen sa mi se astupe gaura sau sa se infecteze zona. Mentionez ca cerceii ar fi din otel inoxidabil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se astupa gaura dacă îl scoți câteva ore, nici in câteva zile. Îl poți scoate și dacă e pus recent, respectând condițiile de igiena, in plus s-ar putea sa te doară nefiind vindecata zona.

| Adrian_Anton_1996 explică (pentru Bondarel99):

Mersi de raspuns albinuto...ideea e ca n-as putea sa-l port intre orele 8-14...si de aia ma gandeam ca ar fi o problema

| Loredanaloveee a răspuns:

Nu cred.gaura se astupa in cateva mai multe luni.eu nu am mai purtat cercei de ceva vreme si nu s-a intamplat nimic.

| Loredanaloveee a răspuns (pentru Loredanaloveee):

Oricum ar trebui sa ii mai scoti din cand in cand.

| Adrian_Anton_1996 explică (pentru Loredanaloveee):

Mersi Loredana de raspuns