| ZwagDee a întrebat:

Heei big grin! De 2 zile mi-am facut o gaura in urechea drepta cu un ac de seringa.Totul a fost ok, mi-am tamponat urechea cu spirt dupa ce am facut gaura, si mi-am pus un cercel acolo( care l-am tinut in gura dupa cum mi s-a spus), doar ca am niste intrebari...ce trebuie sa fac dupa? Adica cat trebuie sa tin cercelul ala fara sa il scot, si ce trebuie sa fac ca sa nu se infecteze?

2 răspunsuri:
| Wut a răspuns:

Pai cercelul trebuie sa fie steril, si trebuie sa il ti acolo vreo 2 saptamani, fara sa il scoti. Si in fiecare seara sa iti dai cu spirt big grin

| MihaelaRadu a răspuns:

Buna! Poti pune crema de galbenele pentru a se vindeca mai repede si sa nu se infecteze.Si eu am 5 gauri facute de mine, acasa.Eu,dupa ce imi dadeam gaurile, cateva zile imi rasuceam cercelul pentru a nu se "lipi".Imi tineam de obicei o saptamana cercelul si dupa il scoteam si il schimbam cu altul de tinichea, dar poti sa bagi unul de argint ca sa fii mai sigura. Sper ca te-am ajutat big grin