| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am dat gaura in ureche si mi-a pus un cercel din acela medicinal cred, voiam sa intreb de ceva sfaturi de, intretinere' corecta pentru a se forma bine gaura si fara sa se infecteze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Nu îl scoate cel putin 3 săptămâni, sau mai mult daca tot te doare. Da in fiecare seara cu spirt spray. Dupa ce il scoți, inlocuieste-l doar cercel de cu aur sau argin

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Trebuie sa il rotesc sau nu?

| anonim_4396 explică (pentru Justme1997):

Nu pot purta si din aceia de otel inoxidabil?

| Justme1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm nu stiu, eu mi-am dat 3 gauri in ureche, in bijuterii diferite. Unii mi-au spus sa rotesc, altii sa nu, eu am rotit oricum si a fost ok. Daca vrei sa fii sigur/sigura ca nu se infectează pune argint.

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

De 2-3 ori pe zi, sa iti scoti cercelul, sa il stergi cu o discheta inmuiata in spirt (ca sa il dezinfectezi) si dupa cu o alta discheta te stergi usor si pe zona respectiva.

Good luck!