| AlexStefan1 a întrebat:

vreau ca pe timpul verii ( 2 luni ) sa continui sa fac sala si sa iau suplimente, eu vreau sa mai si cresc putin pana dau de Academia de Politie si vreau sa stiu daca Arginina ajuta la asta, eu vreau sa iau si glutamina si ma intrebam daca au vreun efect negativ, stiu ca sunt testate dar totusi. Astept opinii de la cunoscatori.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

N-au efecte negative, dar nici la crescut nu ajuta in mod direct (daca la crescut in inaltimea te-ai referit), totusi nu ai precizat varsta, parintii sunt înalți, rudele? 2 luni de sala = 0, in 2 luni de abia se "desmeticeste" organismul in sensul a ceea ce se întâmplă cu el laughing. Fiind începător n-ai nevoie de suplimente, deoarece iti poti lua macro si micronutrientii esentiali scopului tau doar din alimentatie, pe langa alimentatie un program de antrenament de genul "smart mode" ca se tot promoveaza acel "beast mode" promovat de prostimea care incearca sa copieze niste sportivi profi cu ani grei in sala, alimentatii perfecte si fel si fel de anabolizante, hormoni etc, care mai devreme sau mai tarziu "prostime" va simti efectele din plin al acestui "beast mode". Pe scurt alimentatie buna, odihna, antrenament cu cap, apa, rabdare. Daca tot insisti cu suplimentele un pachet mixt suna cam asa: pudra proteica, un complex de multivitamine si omega 3 este suficient, dar dai banii degeaba pentru ca ti le poti asigura din mancare.

| AlexStefan1 explică (pentru DovleacTurbat):

Am 16 ani, 1.71m si parintii mei sunt cam asa: mama : 1.65, tata 1.80, fac sala de vreo 5 luni si da, m-am referit la cresterea in inaltime cand am vorbit de arginina.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru AlexStefan1):

Nu este influentabila înălțimea. E o informatie scrisa deja in gena ta, dar la 1, 71 te incadrezi. Parca 1, 70 era baremul minim.