| godzila007 a întrebat:

.. vreau sa stiu cum ma pot abtine de la rosul unghiilor si a pielitelor de langa unghii? Dau funda la cel mai de folos raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marina92 a răspuns:

Exista lac de unghii transparent special pentru asa ceva. Te dai cu el si cand o sa vezi ce gust oribil are nu o sa iti mai vina sa bagi degetele in gura. O gasesti in farmacii. Incearca!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baga degetele in ardei iute pisat.

| mont a răspuns:

Cautati alta ocupatie, spre exemplu joaca-te cu telefonul, trimite sms-uri, vorbeste cu lumea pe facebook.

| Vlach a răspuns:

Baga-ti degetele in ceva picant si cand vrei sa mai rozi unghiile vei vedea ce se intampla

| Marina92 a răspuns:

Cred ca se numeste Mavala Stop. Oricum, poate au alte branduri, tu intrebi de oja amara.

| RoxxMalikHemmings a răspuns:

Ia-ti un elastic si pune-l pe mana.De fiecare data cand ai intentia de a roade unghiile trage TARE de el. Daca faci asta mereu, o sa scapi de obiceiul asta.
Funda?