| armageddon22 a întrebat:

Salut, trebuie să fac din nou vizită la oftalmolog anul viitor in ianuarie, a trecut doar 8 luni de la ultima vizită si ultima oară cand am schimbat lentilele la ochelari. Doctrora mi-a spus ca pot veni din nou peste 1 an deci tot in ianuarie pentru un nou control, vreau sa stiu daca pot merge si acuma la doar nici 9 luni la oftalmolog. De ce? Pentru ca vreau sa-i spun cat mai repede ca vreau sa port lentile de contact, pot merge?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Avonica2002 a răspuns:

Sigur ca poți. Ideea e să mergi în jur de un an și eu zic ca merge. Nu are ce să îți facă rău dacă mergi mai devreme. Cu lentilele e mai complicat de pus și de dat jos, de intretinut, dar depinde și varsta. Ar trebui să ai cam peste 13 ani.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge cand vrei, nimeni nu te opreste.

| armageddon22 explică:

16 ani, aproape/