| EUeStEEu a întrebat:

Trebuie să slăbesc 20 de kg până pe 10 octombrie (min 5 până pe 15 septembrie) As prefera să nu spun motivul. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Renunti complet la carne si la masa de seara. Maxim doua mese/zi si multa miscare.
Vegetalele sa fie hrana ta; in stare cruda sau cel mult fiarta. Proteine ai voie sa consumi: dar numai nuci, alune, fistic...
Consuma cereale (de la SanoVita) cu lapte de soia (tot de la SanoVita) in fiecare dimineata. Pui si o lingura macinata de susan si in; adaugi si nuci si o banana. Din acestea nu te ingrasi, dar vei avea energie multa parte din zi.
Mergi pe jos 4-5 statii de autobuz, si tot atatea si la intors.

| Wr3nch a răspuns:

Se cheama liposuctie si costa binisor. Diete fermecate ca sa dai atata jos intr-o luna nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi recomand o dietă mai normală să-i zic aşa.

1 - Mănâncă de 3 ori pe zi, la ore fixe, şi de preferabil fără gustări între mese.
2 - Elimină din alimentaţie ducliurile cu multe calorii, alimentele prăjite, alimentele prea sărete, picante, de patiserie, băuturile carbogazoase.
3 - Fă o oră de gimnastică dimineaţa înainte de masă.
4 - Poţi să dansezi pe muzică ritmată sau pe melodiile preferate. Nu trebui să fie un dans anume ci important e să te mişti.
5 - Mergi în pas mai alert pe stradă.
6 - Poţi face seara la două ore după masă o jumătate de oră de jogging. Dacă stai la casă şi ai curtea mare, poţi alerga prin curte.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Ceri prea mult. Fa sport de cel putin doua ori pe zi, 4 zile pe săptămână, calculează tot ce mănânci si fa in asa cel incat sa nu treci de 1500 kcal pe zi. Cauta pe Youtube exerciții pentru grupele musculare mai importante si fa macar o ora de exerciții la fiecare antrenament. Nu trebuie sa tii o anumită dieta sau sa mananci la anumite ore, incearca sa nu treci de kcaloriile de care ti-am zis pe zi si antreneaza-te si ai șanse sa ajungi sa slabesti in jur de 15kg pana cand spui tu, poate si 20, desi nu prea cred.

| johnnny123 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai niste obiective mai realiste. 20 kg in 40 de zile nu ai cum sa slabesti. Poate doar cu masuri extreme si nerecomandate, adica greva foamei sau operatii.

Cu o dieta bine pusa la punct si multa miscare, poate vei reusi sa slabesti in mod sanatos 5kg in 40 de zile. Ceea ce ar fi un rezultat foarte bun.

| alina2k18 a răspuns:

In nici 6 saptamani tu vrei sa treci de la obez la normoponderal?
laughing
O sa dai jos maxim 5-7 kg cu infometare si garantat dupa 3 saptamani o sa dai iama in mancare laughing
Lupta cu multeleeeeee kg acumulate e PE VIATA nu pe 6 saptamaniwinking