| 10Bubico a întrebat:

Salut TU! Astazi am mers cu masina si m-a tras curentu si ma doare maseaua! Ce pot sa fac sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Ia un Algocalmin.

| elenushaha a răspuns:

Aulin

| anonim1974 a răspuns:

Ai urmatoarele solutii:
-poti folosi spirt medicinal(iei putina vată sau un betisor de ureche, il inmoi in spirt si il ți in zona afectată. Iti va amorti durerea pentru cateva minute... Depinde cat de mult spirt pui...)eu am folosit-o des si sa stii ca...iti mai amelioreaza durerea... happy
-Exista ulei/esența de cuisoare. Crede-ma, iti va amorti toata durerea... folosești aceeasi metodă ca la spirt. Crede-ma, nu vei mai avea durere... Se gasesc in farmaci... Sunt ieftine, dar foarte bune... Pot spune ca seamana aproape cu o anestezie externa.
-Poti pune vată inmuiata in spirt in ureche... Si asta e o solutie casnică destul de bună, sa stii...
Daca durerea nu trece, iti recomand sa mergi cat mai repede la un dentist... Multă sănătate. Sper sa iti treacă durerea. Mie mi-a trecut happy

| Davidrafaelsibosu441 a răspuns:

Da-ti cu spirt si o sa te la-se Funda plz