| wannabe a întrebat:

Ma doare maseaua, oare m-a tras curentul? Ce sa fac ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabytzaDoolce a răspuns:

Nu stiu daca te-a tras curentul dar fa asa:bagi in alcool medicinal un betisor de ureche si il pui la masea pentru vreo cateva minute apoi iei o gura de ceai de musetel cald si il tii tot asa pentru cateva minute...daca nu iti trece ia o pastila si du-te cat mai curand la dentist. Sper ca te-am ajutat... funditahee hee? Bafta.

5 răspunsuri:
| Belciu a răspuns:

Se amesteca tinctura de salvie cu tinctura de propolis si se tine pe maseaua bolnava, sau se pune in apa si se calteste gura de mai multe ori.

| OrangeJuice a răspuns:

Ampicilina.

| Skrillex13 a răspuns:

Pai.Du-te la dentist...Osa-ti dea el indicatiile necesare de genul : sa iti feresti maseaua de curent, sa iti mai pui din cand in cand niste gheata...Vezi tu cum faci.big grinMa bucur ca ti-am fost de folos.wave

| DeeaDeutzza1777 a răspuns:

Ampicilina big grin

| Florin_Silvasan_1997 a răspuns:

Deci Credetima m-am trezit de dimineata cu o durere de ureche si de masea da imi videa sa ma urc pe pereti.....infine am incercat toate metodele [1 am loat ketonal] [am tinut la masea niste votka] [3 am tinut spirt] si nimic ma doare de ma rupe