| pinkangel a întrebat:

am inceput sa tin o dieta... credeti ca este ok daca mananc dimineata 100 g de muschi de vita si cu 100 g de cartofi fierti... dupamiaza un fruct si seara un iaurt activia?thinking

Răspuns Câştigător
| LoryM22 a răspuns:

Da este rau, introdu salata cu muschi de vita, pui si peste (in fiecare fi sau la 2 zile diferit)-asta o poti manca si la paranz daca mananci dimineata cereale cu lapte cu putine calorii, Supita de pui este foarte buan si nu ingrase, sau pastele fara amestec de ceapa si carne nu ingrase sigur100%(fierbi pastele o portie micuta cat sa te simti ok nu satula, le amesteci cu branza si o lingurita de smantana light(sau chiar si fara) si putin ketchup si o sa te simti bine, sa nu uiti s ale mananci caldute.Seara nu se mananca fructe pentru ca se digera greu, numai daca simti ca iti este foame mananci pe fuga un fruct, insa seara bea un ceai cald cu biscuiti digestivi sau dietetici, sau cu lapte dietetic, sau un iaurt cu niste biscuiti digestivi sau dietetici. Daca bei suc bea fresh nu te ingrasa in timpul zilei, asa ai toata masa nutritiva intr-o zi, daca nu mananci ceva de care organismul are nevoie nu o sa slabesti sanatos, ai s avezi ca dupa 1-2 luni vezi rezultatele, o spun din proprie experienta, insa daca vrei sa nu ai muschii lasati ca totusi e un efort fa niste abdomene seara inainte de culcare in pat sau pe covorwinkingSucces!

5 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca nu esti in dezvoltare poti tine cura de slabire.
Daca ai pana in 20 de ani, incearca doar sa mananci hipocaloric, e mai sanatos. Asa cum zici tu risti sa devii o leguma.

| Sara a răspuns:

E putin. lichidele unde sunt? bea ceaiuri big grin sucuri naturale, lapte fara grasimi.

| Silvia a răspuns:

Si la pranz?laughing
De obicei pranzul este masa cea mai "bogata"...nu cred ca e tocmai ok sa sari peste ea...winking

| nuxerette a răspuns:

Nuuuu, mare greseala faci daca mananci carne rosie cu cartofi...Nu este deloc indicat. Ai putea manca pui sau peste si cartofi fierti, multe salate, si... SPORT

| pinkangel_6099 a răspuns:

Am uitat sa mentionez si lichidele... beau aprox 1 l jumate de apa pe zi... si lapte cam un pahar 2 pe zi...thinking

masa de pranz nu prea pot sa o am k sunt in clasa a 12a la liceu si dupamiaza sunt la liceu...