| Buster a întrebat:

Salut tuturor, am si eu o intrebare, eu fumez de aporpe 2 luni dar fumez asa 1 tigare la o saptamana si de o vreme cam tusesc(nu din cauza tigarilor tusesc) si maine trebuie sa ma duc la spital cu maicamea sa vada ce am si sa imi dea doctorul un tratament, intrebarea mea este daca isi poate da seama doctorul ca fumez si sa ii spuna lu maicamea mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SeNyS a răspuns:

Dar nu stiu de ce fumezi tu la doar 14 ani, 2 tigarii.doar de dragul de a zice ca fumezi.in fine problema ta! Depinde, de unde stii ca nu din cauza tigarilor fumezi?, daca iti face analize e posibil sa vada ca ai fumat, daca doar iti face un control, nu cred ca o sa isi dea seama! Pentru tuse seaca incearca sirop din muguri de brad, e super bun! Multa sanatate

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Anchescu, in mod normal numai la fumatorii inraiti se vede o anormalitate dupa radiografie al plamanilor. Iar din analizele de sange poate fi aflat acest lucru (daca esti fumator sau nu), doar daca ai fumat in ultimele 48 de ore. Asa ca, daca n-ai fumat in ultimele 2 zile, in mod normal n-are cum sa afle. Dar sfatul meu personal e sa te lasi de tot de tigara, cu ea nu e de glumit, si creaza foarte repede o dependenta, de care apoi este foarte greu sa scapi. Ai grija de tine, de sanatatea ta! peace sign Sa ne auzim cu bine! winking

| Dominicc a răspuns:

Ai mai pus o intrebare!

si acolo cica 2 pe saptamana.
hotaraste-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca am fumat asta'seara la ora 19:00 si maine la orele 12:00 fac analize la sange se observa nicotina in sange?
Multumesc.

| Sokares a răspuns:

Nu conteaza cat fumezi plamani tai incetul cu incetu nu vor mai fi roz ci negri de la fumul pe care il trabi in tin asa ca lasate in primul rand nu fac bine si mai si dai bani pe ele da eu stiu ca e la moda sa fumezi dar mai bine stai u cuminte si lasate da acest viciu e spre binele tau azi fumezi una maine 2 si toate se aduna
daca tu deja ai inceput sa tusesti inseamna ca plamani tai sunt deja foarte negri si ***aini incearca sa se curete si de asta tusesti
plamani sunt ca, cosul de la soba happy LASATE DE ACEST VICIU

| Buster explică:

Poi fumez intre 1-2 depinde