| codpenal2018 a întrebat:

Salut tuturor, mi-am luat un pumn în coaste super tare, la karate, a doua zi abia mergeam de durere, dupa 2-3 zile mi-a trecut durerea aia mare, mai am durere când țin spatele foarte drept sau când dorm pe partea stângă (adică pe partea afectată ), să fie ceva grav? Mai stau 7 zile și merg la medic, lovitura a fost foarte tare, lovitură de pumn, mi-a gâfâit plămânii în mine, oare să am vreo fractură la coaste sau ceva rupt / fisurat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Eu zic ca socul a fost foarte tare, din moment ce nici acum nu ti-a trecut. Te-a zdruncinat cu totul. Foarte bine faci ca mergi la medic. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu mai aștepta, du-te la medic. O radiografie "spune" exact care e problema (dacă e vreuna)

| marius318 a răspuns:

Parerea mea este sa mergi cat mai repede. daca ar exista o fractura. se poate agrava. mai bine mergi sa eviti orice complicatie ulterioara