| M978 a întrebat:

Acum 4 zile am primit un pumn in barbie nu foarte tare (joaca prosteasca) si de atunci tot ma doare maxilarul cand mestec in partea stanga, nu foarte tare, dar totusi durerea exista. Ce as putea face in afara sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai o leziune usoara care dispare in cateva zile. Ia ceva pentru ameliorarea durerii. Daca persista fugi la medic.

| Sbsbsb2001 a răspuns:

Ti-e dislocat maxilarul, am patit, in minim 2 saptamani mi-a trecut dar eram si mai tare lovita, in fine. Trece de la sine