| real190 a întrebat:

De revelion, a explodat o petarda intre mine si un prieten, exact la nivelul urechilor, dupa spusele unora care cica au vazut petarda. Dupa ce a explodat, nu am mai auzit decat un tiuit foarte puternic, care incet incet a disparut. Problema este ca acum, dupa 3 zile, simt uneori (nu in continuu) urechea stanga infundata, desi nu mereu, iar cand vorbesc mai tare sau cineva de langa mine ridica putin vocea, aud parca vibratiile in ureche. Intrebarea mea este, o sa imi revina auzul la normal? Aud aproape la fel cu ambele urechi, dar ma deranjeaza vibratiile care le aud, si imi e teama sa nu imi pierd auzul la urechea respectiva. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AleeAleePortocalee a răspuns:

Asa am mai patit si eu dar nu te ingrijora va trece mai repede decat crezi tuwinking!

7 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Probabil ti-a afectat timpanul daca nu iti trece in cateva zile du-te la doctor sa nu se agraveze mai rau.

| AndyIQ a răspuns:

Probabil daca nu simti vibratiile in continu ele vor trece in mod normal, iar daca nu poti face un control, dar dupa spusele tale cred ca iti vor trece acele vibratii neauzindule intru mod consecutiv.
BafTA!

| BeibbG a răspuns:

Du-te la medic! urgent. straight face

| Kathqn a răspuns:

Du-te La doctor.nu o sa afecteze auzul stai linistit/a!

| georgia99 a răspuns:

Du-te la doctor nu astepta ca se poate inrautatii...o prietea de-a mea a avut ceva asemanator de revelion de anul trecut si a stat pana in ultimul moment acasa (i se infunda urechea foarte des) si a trebuit chiar operata... spune-le parintilor tai macar sa te duca la un control

| Georgy28 a răspuns:

Pai... dupa la un consult sa te asiguri ca nu este ceva grav ca poate iti va reveni...

| real190 explică:

Multumesc tuturor, dupa cum a spus majoritatea, a trecut de la sine dupa cateva zile happy