| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Un dinte cu nervul scos (incisiv) poate sa cada mai usor decat unul cu nerv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu. Este mai casant și se poate sparge mai ușor. Dacă îngrijești dinții fără nerv pot rezista toată viața.

7 răspunsuri:
| AndreySebY123 explică (pentru Frank51):

Dar dacă ii pun o coroana cerezi ca o sa reziste mai mult?

| Frank51 a răspuns (pentru AndreySebY123):

Nu este necesar, poate abia atunci când se sparge, și asta poate fi peste 10 sau 20 de ani.

| AndreySebY123 explică (pentru Frank51):

Da, dar al meu este plombat pe aproape toata partea care se vede.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndreySebY123):

De florilaughing

| Frank51 a răspuns (pentru AndreySebY123):

În cazul ăsta, se poate pune coroană dacă medicul recomandă.

| AndreySebY123 explică (pentru AndreySebY123):

Wow ce gluma buna, sa nu o mai faciwinking