| Vaallyy999 a întrebat:

Un dinte incisiv de sus e jumătate alb, deși ma spăl pe dinți de 3 ori pe zi si folosesc si apa de gura, sa fie normal? Sau ce e asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Danielachan a răspuns:

Stai linistit, e ceva normal. Ai carenta de calciu. Poti alege sa iti pui o fateta dentara.

| Vaallyy999 explică (pentru Danielachan):

Uhh, mersi, chiar m-și calmat, nu stiu daca merge fateta, am apărat dentar, dar daca spui ca nu e problemă e destul laughing Deci nu e vorba ca e subțire și se sparge dintre sau ceva de genul? Dacă iau mai mult calciu se rezolva?

| Danielachan a răspuns (pentru Vaallyy999):

Nu ai pentru ce. Dintele nu se sparge sau se rupe dacă nu e cariat sau caria nu a ajuns la nerv, însă şi dacă îţi administezi o duzină de calciu, dintele nu îşi mai revine. Nu te îngrijora, după ce vei scăpa de aparat vei putea " rezolva " situaţia

| Vaallyy999 explică (pentru Danielachan):

Ok, cam 2 ani