| Anonim53220 a întrebat:

Salut! Uneori am dureri in zona umerilor, claviculei si a pieptului atunci cand respir. Nu doare tare, dar este foarte inconfortabil si nu o pot localiza exact, de aia am prezentat o zona asa de vasta. E posibil sa fie din cauza respiratiei intr-o postura proasta mentinuta o perioada de timp? Nici nu imi dau seama daca ma dor muschii, plamanii sau oasele...e cam ciudat. Tin sa mentionez ca nu este acel tip de intepatura cum se mai intampla, este o durere surda mai mult, nu inteapa deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate fi de la coloană, un rmn la coloana sau o radiografie va elucida acest caz.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa vezi medicul de familie, putand fii un junghi, sau poate ceva serios, reminescente de la covid sau vreo bronsita, care netrata poate sa faca complicatii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fă niște exerciții de gimnastică de mobilizare a zonei. Asta poate ajuta să eliberezi niște blocaje.

| Vecinul16 a răspuns:

Poate e o angina pectorala. Faci efort dintr-o data imediat ce iesi in frig? Stai mult aplecat la calculator si dupa efort fara incalzire? Incearca sa reduci socul prin exercitii constante de intindere. Daca persista durerea, mergi la doctor.