| CalinSerbu a întrebat:

Uneori cand alerg sau fac exercitii fizice(ex:abdomene) simt o durere in partea stanga a abdomenului, care ma lasa daca fac pauza. Problema asta o am dintotdeauna si pana acum nu s-a agravat(am 16 ani). Tin sa mentionez ca am facut o radiografie care a iesit ok, fara probleme. Daca stiti cauza sau metode de a scapa de durere cand apare v-as fi recunoscator!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| irina300 a răspuns:

Buna Călin!
Din câte spui tu acolo este forma de sport forțat. Adică, atunci când te apuci de exerciții nu faci îndeajunsă încălzire! Trebuie minim 10-15 minute de incalzire si dupa Exercițiile in sine. Sportul e sănătos, dar dacă nu e facut cum trebuie poate înrăutăți situația sănătății!

Numai bine iti doresc!