| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand alerg am o durere in partea stanga, putin mai jos de coaste. Am aceasta problema numai cand alerg nu si in cazul altor exercitii precum genuflexiuni, flotari, abdomene etc. Mentionez ca nu este ceva recent si asa mi se intampla de cand ma stiu. Care ar putea fi problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandruuu88 a răspuns:

Posibil sa nu ai condiție fizică. ...in zona respectivă e apendicita.Ar merge o ecografie abdominala... poate fi si o hernie inghinala

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Oau! "In zona respectiva e apendicita". Te auzi ce spui? Apendicele (nu apendicita ca aia este boala nu organ) este in partea dreapta. Cu cine dracu ai facut Anatomia? Sa te duci sa-ti dea banii inapoi ca nu-i merita!

| Alexandruuu88 a răspuns (pentru Salontanul):

Desteptule! Apendicita se poate face si pe partea stângă, normal la efort de cele mai multe ori e vorba de o hernie inghinala! Intreaba medicii daca esti asa destept, sunt fel si fel de simptome

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Daca tu imi zici "desteptule" eu ar trebui sa-ti zic "prostule"? N-o fac pentru faptul ca sunt mai civilizat decat tine. Cat despre apendicita ca se poate face in stanga la ce? In stanga ai o parte de Ficat, Splina, Pancreasul si o parte din Stomac. Cum faci apendicita la Splina, de exemplu? Am impresia ca ai o problema de sanatate. Daca mai continui te blochez ca n-am chef la dispute cu oameni care n-au invatat carte la vremea lor.

| Alexandruuu88 a răspuns (pentru Salontanul):

Https://healthy.kudika.ro/......icita.html
Asa e cum spui tu! În primul rand nu te am jignit, tu te bagi in seama sa faci puncte.Sunt diferite tipuri de hernii (ombilicala, inghinala..etc,durerea poate iradia)Nu inteleg de ce nu ti ai vazut de treaba ta si era mult mai bine, te iei de toti care primesc funda.Hai dispari.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In stanga sunt Splina si Pancreasul. S-ar putea sa te doara pentru ca nu faci efort continuu si sunt prea grase. De obicei doare splina. Ar fi bine sa mergi la medic. Fa mai mult efort. Nu te lua dupa judoka8 ca el a descoperit ca apendicele este in stanga si hernia se face sub coaste. Probabil hernie de Pancreas! laughing

| spraytag88 a răspuns:

Du-te la doctor baietase

| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru spraytag88):

Nici nu inteleg de ce a trebuit sa pui un raspuns de doi bani, daca voiam sa ma duc la doctor nu mai era nevoie sa pun intrebare aici, stii.

| spraytag88 a răspuns (pentru WhatABeautifulDay):

De doi bani sunt intrebarile tale de cls 1, copil cocarjat