| Luca666 a întrebat:

Uneori dimineata cand ma trezesc, ma duc la wc si scuip flegme din gat, uneori maro, alteori cu sange, sunt din gat, nu de la masea, gingie etc. Nu mai fumez de aproape 2 luni, si cam de atunci a inceput sa imi fie rau dimineata. Uneori cand inghit parca am un cactus in gat, cand respir parca trag un aer mult prea rece si mi se usuca gatu mereu. Solutie? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sau sa spital, urgent! Daca scuipi sange e grav!

| CrissuCristina a răspuns:

Mergi la medic pentru ca este posibil sa ai o infectie in gat, sau chiar varice esofagiene.

| mixxjim a răspuns:

Mergi la medic urgent, sanatatea e un lucru mult prea important sa fie tratata pe net cu pareri. daca e si singe e grav, mergi si fa-ti eventual chiar o radiografie la plamani, analiza de sputa, dar medicul o sa stie cel mai bine ce ai de facut. sanatate si nu neglija!