| AlexXx90 a întrebat:

In fiecare dimineata cand ma trezesc scuip galben-maro. am o masea stricata si sunt si fumator si mai am si tuse cateodata.Stie cineva ce as putea avea? sau a mai patit cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Trateaza maseaua, oricum nu poti sta asa, devine focar de infectie si pe urma vezi daca este de la altceva!

| 0vidius a răspuns:

Se numeste "tualeta tabacica" adica plamanii incearca sa se curete de toxinele din urma fumatului din ziua precedenta.Asta e un semn ca deja plamanii au inceput sa fie afectati din cauza fumatului. Sfatul meu e sa renunti la fumat sau macar sa reduci numarul de tigari fumate pe zi.

| Akuma a răspuns:

Vezi sa nu fie cazeum, prietene.asa se cam schimba situatia ca porkria pe care o scuipi e posibil sa fie de la amigdale nu de la masea si nu prea ai ce face, decat o operatie cu laserul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil bronsita cronica.cam toti fumatorii au asa ceva
http://www.ultraviolet.ro/articol/bronsita-tabacica-boala-fumatorilor

| AlexXx90 explică:

Nu am amigdale. le-am scos cand eram mic