| JB_Ionela_2001 a întrebat:

Buna all
Vin si eu cu o întrebare.
De 2 luni dimineaţă scuip o chestie maronie din gat, nu stiu daca e de la stomac sau de la nas, sau din ce cauza scuip mereu dimineata si miroase urat, dupa amiaza nu mai scuip maroniu, scuip flegme daca beau suc acidulat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu pot să dau un răspuns sigur.
Dacă se întâmplă după ce bei suc acidulat, vine din stomac.
De asemenea mirosul urât tot de acolo poate să vină.
Mai mult decât să te duci la medic nu pot să spun.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

Fumezi cumva? Nu conteaza cat de putin. Daca miroase urat, cel mai probabil vine din stomac. Pare insa ceva destul de serios iar sugestiile de pe TPU nu te vor ajuta in masura in care trebuie. Nu incerca sa înlocuiește opinia unui specialist cu a noastra. Trebuie sa vezi un medic urgent. Nu te juca cu asta. Nu e de gluma!

| MATRiXRIDER a răspuns:

De la sucuri acidulate am mai patiti si eu asa, adevarat e ca nu sunt naturale si nici sanatoase pentru corpul uman, asta s-ar datora refluxului gastric cred. Evita-le pe cat posibil, bea apa ca e mai ok, si bea des ca sa fii hidratata, ce scuipi dimineata probabil e ca nu beii destula apa ziua anterioara, mai ales daca te trezesti super insetata si cu gura uscata. De la o raceala nu cred ca ar fi, ca zici ca de doua luni e asa.

| JB_Ionela_2001 explică (pentru MATRiXRIDER):

O sa beau apa, dar cu chestia aceea maronie nu stiu ce sa zic, am fost la doctor acum o luna mi-a spus ca e de la gât si cam atat, ca nu am nimic.