| aimullah123 a întrebat:

Salut!
Vi se intampla si voua sa simtiti nevoia de a urina la cateva minute dupa ce ati urinat?
Cum iti dai seama cand e cazul sa mergi la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ar trebui mers neaparat la medic cand urinarea devina neplacuta (apare usturimea, de exemplu) si cand devine mai frecventa, desi nu au fost consumate bauturi cu cafeina(ceai, cafea), alcool sau alte lichide, mai mult decat in mod obisnuit.

| Sophieka a răspuns:

Invata sa iti asculti intuitia.

| AdioTPU a răspuns:

Da, când am avut cistita datorită unei răceli la rinichi. Nu a fost cazul de mers la medic, am luat un ceai de la farmacie și mi-a trecut într-o săptămână.

| Fonk a răspuns:

Nu mi se intâmplă, mă duc o dată la 4/5 ore (nu prea beau apă), când apar anomali de genu, cum e în cazul tău...de ce nu te-ai duce.

| Sfm08 a răspuns:

Salut. Câți ani ai?
Trebuie să mergi la urolog. O să îți dea tratament.

Probabil antibiotic, supozitoare si xatral.
Diagnostic probabil de prostatită.
Cum stai cu erecțiile?

Deși nu e grav, cu cât mergi mai repede cu atât mai bine.

| aimullah123 explică (pentru Sfm08):

Salut!
Am 25.
Cu erectiile... buna intrebare. Nu imi dau seama daca exista vreo diferenta.
Pe langa nevoia de a urina din nou dupa urinare. Jetul nu mai are aceeasi putere ca acum cativa ani. Si jos cad picaturi de urina langa toaleta. De asemenea urina din toaleta are un aspect ciudat. Ca si cum nu ar fi curata. Parca contine ceva neobisnuit.

| Fonk a răspuns (pentru aimullah123):

O infecție, du-te la medic dacă e neobișnuit și nu arăta la fel cum era inainte de a fi avut problema cu mersul mai des.

| Sfm08 a răspuns (pentru aimullah123):

Du-te la urolog fiindcă nu cred că îți revii fără medicamente. Chiar dacă s-ar ameliora fără tratament un pic, o să revină iar urinările dese.