| WhiteAxe a întrebat:

Salut, vin si eu cu o intrebare si am nevoie urgent de un raspuns daca se poate, am fost operat acu 3 zile de hemoroizi, mi s-a dat drumul acasa dupa o zi de la operatie, am facut miscare cum mi-a recomandat doctorul, am stat si in fund ce-i drept si azi cand am ajuns acasa mi-am dat bandajul jos ca sa-mi pun altul si am observat ca rana imi este deschisa, specific ca doctorul mi-a zis ca m-a cusut cu ațe care se topesc, dar nu le am, rana nu este mare nu ma doare, nu ma deranjeaza, dar sunt putin stresat in legatura cu ea, sunt sanse sa-mi fi cazut ațele? Sau sa ma ingrijorez ca este deschisa rana? Multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai putea sa mergi inapoi la medic la control sa fi mai linistit.

| WhiteAxe explică (pentru aditimus):

O sa ma duc la un control, am intrebat acum seara pentru ca nu stiam care e treaba am citit pe pagina lor ca plaga de la operatia de hemoragie poate fi lasat si deschisa, acum daca e lasata deschisa ar fi motiv ceva de ingrijorare?

| RaduRobertRO a răspuns:

In 3 zile atele nu se topesc si dispar, mergi la medic sa vada care-i treaba.