| joshua12 a întrebat:

Salut, voi credeti ca e posibil cand te bati cu cineva sa se transmite ceva boli venerice ce au ei prin sangele lor? De exemplu azi m-am luat la bataie cu unul de la fotbal ca m-a injurat destul de rau si i-am dat o palma si cred ca cumva l am zgariat putin pe fata cu unghia

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar esti iphondru rau

| Hyperion7 a răspuns:

Te panichezi inutil.
Daca era așa cum spui tu, mureau pe capete cei din spitalele românești doar intrând de pe ușă.Din fericire, nu mor chiar toțibig grin

| Miaomg a răspuns:

Nu știu dacă ai scris asta la beție sau ești serios...
Dacă nu suferi de astfel de boli, n-are ce sa se transmită. Și dacă ai siferii, n-am auzit să pățești ceva în urma unei zgârieturi.

| joshua12 explică (pentru Miaomg):

Ma refeream daca poti primi ceva de la persoana aceea, daca are aceea ceva boli de genu